Ochrana auta

Můžete mít pocit, že havarijní pojištění auta nepotřebujete, protože jste vynikající a opatrný řidič, který žádnou dopravní nehodu nezpůsobí. Může se však stát, že přesto budete za viníka nehody označeni. Pak budou z Vašeho povinného ručení uhrazeny škody ostatním zúčastněným a Vy zůstanete s rozbitým nebo zničeným autem zcela bez náhrady. Auto nebo jeho části Vám může být odcizeno, poškozeno, aniž by byl nalezen viník, a Vy nemůžete uplatňovat žádné nároky. Pro tyto případy je ochranou Vás i Vašeho vozu havarijní pojištění.

Uzavřít pojištění lze různými způsoby

Pro uzavření havarijního pojištění auta není nutné chodit na pobočku pojišťovny nebo na dlouhá jednání s pojišťovacími makléři. Stačí navštívit webové stránky jednotlivých pojišťoven, vyplnit základní údaje a zjistit cenu havarijního pojištění pro Vaše auto. Pokud se Vám nechce porovnávat výhody a nevýhody jednotlivých pojištění u různých pojišťoven, můžete využít služeb webů, které se na pojištění specializují. Využitím různých kalkulaček a srovnávačů získáte výsledky rychle a můžete zde pojištění přímo uzavřít. Navíc získáte slevu za pojištění online.

Na správném nastavení záleží

Havarijní pojištění auta si můžete nastavit přímo na míru. Vybíráte si, na jaká konkrétní rizika chcete být pojištěni, jak vysoká bude pojistná částka, volíte i míru spoluúčasti i další připojištění. Výsledná cena bude tedy hodně záležet právě na Vaší volbě. Nastavte si jednotlivé parametry tak, aby Vám havarijní pojištění vyhovovalo, a pak si prověřte cenu u více pojišťoven. Provedení takového srovnání se Vám určitě vyplatí.

Další připojištění jsou výhodou

Velmi výhodné je vybrat si pojišťovnu, která umožňuje i sjednání dalších připojištění. K havarijnímu pojištění auta si tak můžete sjednat ještě připojištění zavazadel pro případ, že by Vám byla z vozu ukradena nebo vykradena, připojištění úrazu spolucestujících, pojištění nadstandardní výbavy a luxusních doplňků nebo pojištění nákladů vynaložených na pronájem náhradního vozu. Všechna tato připojištění je možno přidat i online.

nejlevnejší havarijní pojištění v kalkulačce, havarijní pojištění na Top-pojištění.cz, srovnání povinné ručení na motocykl

Havarijní pojištění auta