Na havarijním pojištění auta nešetřete

Mnozí lidé se snaží ušetřit právě na pojištění. Uzavřou povinné ručení a cítí se být chráněni. Mnohdy jsou však za viníky nehody prohlášeni sami. Poškozenému sice pojišťovna škody na vozidle i na zdraví uhradí, ale viník nehody může zůstat bez prostředků na opravu vlastního auta. Přitom stačí málo – sjednat si havarijní pojištění auta alespoň v minimálním rozsahu, tak, aby v případě nehody bylo možno pokrýt velkou část vlastních škod. Havarijní pojištění auta sice není povinné, ale může se mnohonásobně vyplatit.

Ceny pojištění jsou různé

Ceny havarijního pojištění auta jsou různé podle pojišťovny, typu uzavřeného pojištění, rozsahu pojistného krytí a asistenčních služeb a samozřejmě podle parametrů auta a majitele. Velkou roli může hrát značka a věk auta, míra spoluúčasti, věk a bydliště majitele a sjednaná pojistná částka. Pojistit se můžete proti všem rizikům, nebo si můžete vybírat – pojištění havarijní, proti živlům, odcizení nebo vandalizmu. Podle zvolených pojištění se také bude vyvíjet výsledná cena.

Zaměřte se na rozsah krytí a služeb

Co je důležité při uzavírání havarijního pojištění auta sledovat? Určitě se podívejte na rozsah pojistného krytí a na asistenční služby, které jsou do pojištění zahrnuty. Pojistné plnění by mělo být nastaveno tak, aby v případě zaviněné nehody pokrývalo větší část vzniklých škod. Rozhodně se nevyplatí podceňovat hodnotu auta, nepojistit nadstandardní výbavu nebo luxusnější doplňky. Ve snaze ušetřit na pojistném se pak může stát, že Vám pojišťovna nevyplatí dostatečný obnos.

Havarijní pojištění auta pravidelně aktualizujte

Havarijní pojištění auta pravidelně aktualizujte. Hodnota auta časem klesá a v případě nehody Vám pak nebude vyplacena částka, na kterou jste auto pojistili. Hodnota auta se posuzuje podle aktuální ceny, ovšem výše pojistky se stanoví podle pojistné částky. Může se stát, že pak platíte zbytečně mnoho. Vždy před placením na další období můžete výši pojistné částky aktualizovat, a tak pravidelně ušetřit.

 

nejlevnejší havarijní pojištění v kalkulačce, havarijní pojištění na Top-pojištění.cz, srovnání povinné ručení na motocykl

Havarijní pojištění auta