Havarijní pojištění auta do zahraničí

Havarijní pojištění auta není povinné. Mnozí majitelé motorového vozidla podceňují uzavření této pojistky, neboť si myslí, že jim postačí jen povinné ručení. To je ale omyl. Je naivní se domnívat, že pokud dojde k havárii – škody se uhradí z pojistky viníka nehody. Ale co když viník ujede z místa nehody – to je potom opravdu složité. Pokud budete znát jeho SPZ – můžete ho dohledat, ale i to má háček – musí uznat svou případnou vinu na havárii. Proč si tedy komplikovat život. Určitě se vyplatí uzavřít si vlastní havarijní pojištění auta. Možná, že nevíte, že se dá pořídit i levněji. Pokud cestujete vlastním vozidlem mimo území ČR, tak je opravdu vhodné uzavřít si havarijní pojištění auta do zahraničí.

auto v parku

Krátkodobé havarijní pojištění do zahraničí

Havarijní pojištění do zahraničí je možné sjednat i krátkodobě. Co to znamená. Havarijní pojistka se dá s pojišťovnou uzavřít jen na dobu, kdy vycestujete do zahraničí. Takže pokud nemáte uzavřené plné havarijní pojištění svého vozidla, můžete si uzavřít i krátkodobé a to jen na konkrétní plánovanou cestu. Nutno podotknout, že tato pojistka má vyšší cenu, než kdybyste ji měli uzavřenou v rámci povinného ručení. Havarijní pojištění auta uzavřené spolu s povinným ručením přináší zvýhodnění ceny v řádech desítek procent.

Spoluúčast u havarijního pojištění

Havarijní pojištění auta ještě neznamená, že máte pokryté veškeré případné škody. Obvykle je nutné počítat s určitým podílem spoluúčasti. Spoluúčast na likvidaci škod se vyjadřuje buď do určité výše finanční částky, nebo procentuálně na základě vyčíslené celkové škody. Vše záleží na tom, jaké pojistné limity si s pojišťovnou domluvíte. Co kryje havarijní pojištění – zavinění nehody, nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, střet se zvěří, živly, krádež a vandalismus.

nejlevnejší havarijní pojištění v kalkulačce, havarijní pojištění na Top-pojištění.cz, srovnání povinné ručení na motocykl

Havarijní pojištění auta