Důvody pro havarijní pojištění

Každý, kdo váhá, zda uzavřít pouze povinné ručení nebo i havarijní pojištění auta, by měl zvážit, zda má dostatek prostředků na to, aby si v případě větší havárie zakoupil jiný vůz nebo neustále dokupoval zcizené nebo poškozené části. Vandalizmus a krádeže aut či jejich částí nejsou v současnosti ničím ojedinělým, stejně jako výkyvy počasí, kdy Vašemu autu hrozí poškození kroupami, bleskem, při povodních, pádem stromu a podobně. Právě v těchto případech je neocenitelným pomocníkem havarijní pojištění.

Pojištění se vyplatí všem řidičům

Každý řidič by měl sjednání havarijního pojištění auta alespoň uvážit. Nikdy nemůžete mít jistotu, že nenastane situace, kdy viníkem dopravní nehody budete Vy, a všechny náklady na opravu Vašeho vozu nebo na pořízení jiného půjdou za Vámi. Na tyto případy se ani různě upravené, vylepšené a rozšířené povinné ručení nevztahuje a veškeré finanční náklady musíte uhradit Vy.

Havarijní pojištění i pro starší auta

Obecně se tvrdí, že havarijní pojištění se vyplatí jen u nových aut nebo je podmínkou při koupi auta na leasing. Pojišťovny však nabízejí i nové produkty právě pro majitele starších aut. Jedná se o pojištění škod způsobených havárií, živelní událostí, vandalizmem nebo odcizením. Za poměrně nízkou cenu je možno získat kvalitní služby v přiměřeném rozsahu.

Nejlevnější pojištění nemusí být špatné

Cena havarijního pojištění auta závisí zčásti i na Vašem výběru. Havarijní pojištění si můžete z velké části sestavit sami. Můžete se pojistit na všechna rizika nebo jen na některá vybraná. Samozřejmě můžete využít různé bonusy a slevy, navíc pojišťovny se snaží nabízet různé speciální výhody, kterými se snaží přilákat zákazníky. Díky možnostem online pojištění si můžete nabídky prohlížet z domova a vybrat si to řešení, které je pro Vás nejvýhodnější – a současně může být i nejlevnější.

 

nejlevnejší havarijní pojištění v kalkulačce, havarijní pojištění na Top-pojištění.cz, srovnání povinné ručení na motocykl

Havarijní pojištění auta